Бібліотека знань -> Риби та догляд за ними -> Годування риб

Годування риб

Годування риб

Годування дозволяє розглядати риб поблизу і стежити за їх благополуччям. Крім того, це дає вам можливість привчити риб, особливо якщо ви годуєте їх постійно в один і той же час. Прісноводним рибам можна давати різноманітну їжу, але все-таки покупні корми найбільш зручні і безпечні, оскільки корми з безхребетних, наприклад черв'яків трубочників, можуть занести в акваріум інфекцію.

Рибам потрібні ті ж основні поживні речовини, що і людям, білки, вуглеводи, жири, вітаіни і мінерали. Білок необхідний для здорового зростання, особливо молодим особинам. Збільшуючи вміст білків в їжі приміром, даючи більше живого корму, ви сприяєте розмноженню. Вуглеводи забезпечують функціонування організму, а жир створює навколо внутрішніх органів захисний шар і є джерелом енергіі. Вітаміни і мінерали важливі для метаболізму і загального здоров'я риби. Вітамін С, наприклад, захищає рибу від інфекції, а кальцій і фосфор необхідні для міцного скелета.

Овочі, наприклад, горошок є джерелом клітковини, вітамінів та інших поживних речовин. Краще використовувати екологічно чисті овочі, щоб в акваріум не потрапили шкідливі хімікати.