Бібліотека знань -> Риби та догляд за ними -> ОХОЛОДЖЕННЯ АКВАРІУМА

ОХОЛОДЖЕННЯ АКВАРІУМА

ОХОЛОДЖЕННЯ АКВАРІУМА

Літом,як ніколи, виникає потреба в охолодженні акваріума,особливо коли темепература в ньому сягає вище 30 градусів ,а для деяких видів риб,рослин та безхребетних(креветки,раки) температура вище 26 С,становить справжню небезпеку для життя.
Справа в тому,що кисень при вищих температурах важко розчиняється в воді,кисню стає все менше і менше,риби стають помітно важче дихати , тому мешканці акваріума починають підніматись до поверхні акваріума,щоб захопити додаткове повітря.При всіх цих несприятливах умовах:висока температура і погана аерація - риба може загинути.
Для того щоб уникнути,всіх цих негативних наслідків,слід в першу чергу,налагодити хорошу аерацію в акваріумі(не забувайте!Справжня аерація-це окремий зовнішній компресор),зменшити порції корму,часткова підміна холодною водою і охолодження акваріуму - льодом.
Щоб охолодження було ефективним,воно має бути безперевним,тому слід мати на підміну в морозилці,декілька пляшок з льодом.Як тільки робоча пляшка втратить свій холод,відразу замініть її на нову щойно заморожену.
При охолодженні лоьодом,головне не переборщити!!!
Якщо у вас невеликий акваріум (30л),не слід його охолоджувати дволітровою пляшкою з льодом,інакше може трапитись великий скачок температури,і риба може від цього теж загинути!
Обов'язково стежте за температурою в акваріумі.Охолодження повинно відбуватись плавно,із поступовим зниженням температури в декілька градусів.