Бібліотека знань -> Риби та догляд за ними -> Щоденний догляд

Щоденний догляд

Щоденний догляд

   Догляд за добре влаштованим аквріумом, в якому все працює, зажадає від вас зовсім небагато часу.Акваріум повинен перетворитися на стабільну екосистему, в якій вміст токсинів контролюється природним циклом. При регулярному догляді і виконанні нескладних "прибирань", типу часткової зміни води, ваш акваріум буде виглядати прекрасно, а риби-залишатися здоровими і задоволеними.
Регулярна часткова заміна води необхідна для того, щоб в акваріумі не накопичувалися токсини, які можуть пошкодити рибам.Заміни слід проводити раз на місять або за результатами перевірки води.Для початку відключіть акваріум від мережі.Наповніть сифонний шланг водопровідною водою, додавши в неї краплю кондиціонера - засіб для дехлорації на випадок, якщо вона потрапить в акваріум.Зажміть пальцями обидва кінці шланга і опустіть один з них в акваріум, а інший в відро.Спочатку відкрийте отвір в акваріумі, потім- у відрі; вода повинна потекти з акваріума в відро.На сифонний шланг можна надіти очищувач для гальки: коли ви проведете очищувачем(насадкою) над субстратом, потік води переверне камінчики і висмокче частинки відходів.Відлив достатньо води, просто вийміть шланг з акваріума.
Перед тим, як знову наповнити акваріум, добавте в свіжу воду відповідну кількість водяного кондиціонеру(для дехлорування води) і переконайтеся, що її температура відповідає акваріумний, інакше риби постраждають від різкої зміни параметрів води.Наливайте воду повільно, намагаючись не пошкодити коріння субстратних рослин.
Якщо у вашому акваріумі встановлений біологічний фільтр, включіть електроживлення якомога швидше, оскільки анаеробні бактерії, що здійснюють фільтрацію, загинуть, якщо не отримуватимуть насичену киснем воду.Якщо знадобиться замінити фільтрувальну губку, висадіть на неї нову культуру бактерій.Врахуйте, що на перших порах якість води погіршиться, оскільки біологічний фільтр стане ефективний лише тоді, коли нові бактерії приживуться на поверхні фільтрувальної губки.
РЕГУЛЯРНІ ЗАВДАННЯ ЩОДЕННО

  •  Перевіряйте покази термометра; якщо температура води змінилася, можливо, нагрівач або термостат несправні.
  • При годуванні стежите за апетитом риб, оскільки втрата апетиту - вірна ознака захворювання.
  • Слідкуйте за аваріумними лампами; негайно замінюйте перегорілі трубки (лампи).
  • Переконайтеся, що фільтр працює ефективно; в іншому випадку, можливо, забилася система або відбулося порушення енергопостачання.
  • Зміцнюйте субстратні рослини, викопані рибами ,які спливли на поверхню.

ЩОТИЖНЯ

  • Перевіряйте якість води, стежачи за вмістом азотних відходів.Не забувайте стежити і за рівнем рН(кислотність), використовуйте для цього лакмусовий папір,водяні тести або вимірювальний прилад.
  • У новому акваріумі щотижня міняйте до 20% води, оскільки система фільтрації ще не ефективна.
  • Слідкуйте за змінами у зовнішньому вигляді і поведінці риб, що свідчать про готовність до розмноження.
  • Вичищайте відходи, які накопичуються на субстраті(грунті).Це полегшує роботу фільтраційної системи.

ЩОМІСЯЦЯ

  • Проводьте часткову заміну води (приблизно 25% функціонального об'єму акваріума), користуйтеся також очищувачем гальки(сифоном).
  • Підрізайте мертві листя раслин.Добавляйте у воду акваріумне добриво для рослин.
  • Вичищайте паразитичні водорості і налаштовуйте освітлення акваріума.
  • Якщо ви використовуєте внутрішній електрофільтр або зовнішній фільтр, розбирайте, перевіряйте і очищайте фільтраційну систему.

ЧАСТКОВА ЗАМІНА ВОДИ
   Очищення гальки при відкачці води з акваріума запобігає її ущільненню і підвищує ефективність фільтра.Збережіть акваріумну воду, яку відкачано у відро, вона знадобиться для промивання фільтрувальної губки.
ОЧИЩЕННЯ ФІЛЬТРУВАЛЬНОЇ ГУБКИ
   Промийте губку у воді, відкачаної з акваріума, щоб позбутися від скупчення сміття.

      1. Відкачайте воду

Поставте відро нижче акваріума, щоб вода текла вільно.Не всмоктуйте воду зі шланга, щоб почати відкачку, оскільки в ній містяться мікроби.

      2. Почистіть гальку

При використанні очищувача для гальки не пошкодьте субстратні рослини.Напір води недостатньо сильний, щоб всмоктати гальку в шланг або насадка не пропустить гальку через вузькі отвори.
ПРОБЛЕМИ З ВОДОРОСТЯМИ
   Водорості можуть рости в надлишку, якщо акваріум освітлюється занадто довго.Ймовірність їх появи особливо висока при відсутності аквріумних рослин або неповної адаптації нових рослин, оскільки рослини природнім чином змагаються з водоростями і іншими рослинними організмами в воді.Без цього змагання водорості поширюються набагато швидше, причому не тільки на склі, а й на інших декораціях.Цю проблему можна вирішити, якщо скоротити період освітлення акваріума, а також проводити регулярну часткову заміну води (завдяки чому знижується вміст нітратів та фосфатів) і поселити риб, що харчуються водоростями.
Скребок для водорстей з довгою ручкою незамінний для очищення стінок акваріума, оскільки дозволяє дістатися до самих дальніх кутків.Магнітні чистілки оснащені короткою ручкою із зворотнього боку скла,керує другою частиною чистілки тією,яка знаходиться в акваріумі і має жорстку поверхню для очищення стінок в акваріумі.
Підвищене зростання водоростів на акваріумних рослинах не просто некрасиво виглядає, але і заважає фотосинтезу, що призводить до загибелі рослин.
Іноді водорості бувають корисні, оскільки є природним кормом для деяких риб, включаючи риб присосок і більшості риб сімейств цихлідових.
КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ВОДИ
   Для щотижневих перевірок якості води можна використовувати набори для тестування води і гідрометри.Також важливі щоденні спостереження ,будь-яка несподівана зміна в зовнішньому вигляді або поведінці риб означає, що виникла проблема.Наприклад, якщо зябра у риби замість рожевих стали коричневими, у воді напевно занадто багато нітриту (він впливає на здатність еритроцитів переносити кисень) .Підвищений зміст нітриту або аміаку може бути викликано декількома причинами: "синдром нового акваріума", регулярним перегодовуванням або перенаселенням акваріума, що також погано відбиваєтья на системі фільтрації.
Ступінь сприйнятливості риб до розчинених хімічних речовин багато в чому обумовлена ​​їх природним середовищем проживання.Мешканці стрімких струмків, в яких забруднювачів є дуже мало,тому що їм важко накопичитися, наприклад дискуси, значно більш уразливі в цьому відношенні, ніж жителі невеликих ставів.В дискусів очевидні ознаки отруєння нітритом проявляються при концітраціі цієї речовини всього 0,5мг / л, в той час як більшість риб не постраждають, поки зміст нітриту не зросте до 10-20 мг / л.Аміак можна вивести за допомогою цеоліту - або додавши його у фільтр (якщо є) , або просто кинувши у воду.
Потрібен час, щоб якість води стабілізувалась.Спочатку буде спостерігатися підвищений вміст аміаку, який є відходом життєдіяльності риб.По міру того ,як біологічний фільтр почне працювати, корисні бактерії будуть переробляти аміак на менш шкідливий нітрит, який потім перетвориться в нітрат.Хоча це і називається синдромом нового акваріума, подібна ситуація може виникнути в обжитому акваріумі.Зниження ефективності фільтра може викликати використання антибіотиків (які вбивають бактерій), припинення насичення фільтрувальної системи киснем, необхідним для виживання анаеробних бактерій, або проста заміна фільтрувальної губки.
Пікові показники аміаку і нітриту в новому акваріумі змінюються повільним зростанням рівня нітрата.Біологічний фільтр досягає максимальної ефективності приблизно за сім тижнів.
Кількість риб в акваріумі безпосередньо впливає на ефективність фільтра.Чем більше риб, тим складніше фільтру справлятися з їх відходами.
При від'їзді

  • Попросіть друга або сусіда щодня перевіряти акваріум на випадок збою в енергозабезпеченні або

роботі устаткування.

  • Якщо ви доручаєте комусь годувати риб, покажіть скільки корму слід давати за раз, щоб уникнути

перегодовування.

  • Альтернативою може стати автоматична годівниця або блок корму тривалоїдії(спец.корма).
  • Перед від'їздом проведіть часткову заміну води і перевірте все устаткування.
  • Залиште контактний телефон на випадок НС.