Бібліотека знань -> Все про акваріуми -> КАМЕНІ І КОРЯГИ

КАМЕНІ І КОРЯГИ

КАМЕНІ І КОРЯГИ

Помістивши на дно гальку, можна приступати до оформлення акваріума. Камені не тільки привабливо виглядають, але і надають місця для відкладання ікри деяким тропічним видам, особливо цихлідам, які віддають перевагу сланцю. До того ж камені є укриттям для риб, а агресивні види користуються ними для розмітки території.

 

Як і у випадку з галькою, перевірка оцтом допоможе вам визначити, чи містять камені вапняк. Ви можете полвністю уникнути цієї проблеми, обравши хімічно інертні камені начебто граніту або сланцю. І нехай вас не бентежить непоказовість цих каменів на повітрі, під водою на них проявляться тонкі колірні відтінки.

 

Перш ніж помістити камені в акваріум, також вимочіть їх добу в розчині дезінфікуючого засобу для акваріумів, а потім гарненько промийте проточною водою. Не розміщуйте камені в кутах і інших місцях, де вони не будуть вільно омиватися водою, інакше там буде накопичуватися бруд.Міцно закріпіть кожен камінь в субстраті, щоб він не перекинувся, а також щоб його не змогли викопати риби. Якщо ви хочете вибудувати вежу з каменів, скріпіть їх між собою силіконовим герметиком для акваріумів.Постарайтесь не переборщити з кількістю каменів, тому що це знизить водопронкну площу субстрату, що в свою чергу, погано позначиться на ефективності підгрунтового фільтра.

 

Коряги - шматки деревини, які довгий час пролежали в торф'яній воді або болотистому грунті, - надають акваріуму більш природний вигляд. Крім того, на них прекрасно ростуть рослини начебто таїландського папоротника. Особливо добре коряги підходять для акваріумів з мягкою кислою водою. Правда, коряги містять танін, який вивільняєтья в воду і робить її коричнево-жовтою. Танін нешкідливий для риб, але псує зовнішній вигляд акваріума. Щоб уникнути цього, на кілька днів замочіть корягу у відрі з водою. Міняйте воду щодня, а перед тим, як помістити корягу в акваріум, вишкребіть її чистою щіткою.