Бібліотека знань -> Все про акваріуми -> Підготовчі завдання

Підготовчі завдання

Підготовчі завдання

Перш ніж почати розміщувати декорації, обладнання та рослини, слід вимити акваріум і субстрат чистою теплою водою (без миючого засобу) і встановити підгрунтовий фільтр(якщо він передбачений). Обходитися з мокрим акваріумом небезпечно, тому дайте йому обсохнути, перш ніж поставити на підставку, яка повинна бути рівною і стійкою. В цілях гігієни зберігайте акваріумний інвентар типу губок і відер окремо від предметів домашнього ужитку. Завжди виливайте брудну воду в каналізаційні стоки, ане в кухонну або ванну раковину.
 

Помийте акваріум

Налийте в акваріум трохи води і протріть скла чистою губкою. Це очистить їх від пилу і крихітних осколків скла, які могли потрапити на них в процесі виробництва.

 

Поставте на губчастий килимок 

Скляний акваріум встановлюють на спеціальний губчастий килимок, щоб нейтралізувати нерівності поверхні, які можуть привести до протікань і тріщин на склі та швах.

 

Промийте гальку

Гальку замочіть на добу в дезинфікуючомі засобі, потім насипте її в друшляк і добре промийте проточною водою, помішуючи рукою.

 

Встановіть підгрунтовий фільтр

Помістіть пластину фільтра на дно. Якщо акваріум нестандартного розміру, обріжте пластину макетним ножем. Встановіть повітре-під'ємну трубку в дальньому кутку акваріума.

 

Розподіліть гальку

Насипте гальку на пластину фільтра, при цьому створіть нахил, що йде до передньої частини акваріума.Так вам буде легше помітити скупчення органічних відходів.
Великі камені грубозернистої гальки, приміром, не підійдуть рибам, які звикли копатися в субстраті, зариватися в нього або просівати камені в пошуках їжі.


При покупці гальки враховуйте, що для фільтрувальної прокладки потрібно шар товщиною приблизно 5 см, тому виходьте з розрахунку приблизно 1 кг гальки на 4,5 л ємності акваріума. Хоча аквариумна галька зазвичай продається промитою, це не означає, що вона досить чиста для акваріума.Ретельно промийте її, інакше, наповнивши акваріум, ви виявите на поверхні води брудну піну. Радимо також, щоб знизити ризик занесення хвороби або паразитів, замочити на добу в дезинфікуючому засобі для акваріумів. Якщо ви збираєтеся тримати риб, яким потрібна м'яка вода, уникайте вапнякової гальки ( містить карбонат кальцію ), оскільки вапняк буде мало-помалу розчинятися і підвищувати жорсткість води.Можна перевірити гальку, капнувши на неї оцтом. Якщо вона містить вапняк, оцет зашипить при реакції з кальцієм.